Retrospektyva
Daiva Tamošaitytė. Tėvynės ilgesys – tai inkaras, nuleistas į būties sietuvą
Kas gi kita, jeigu ne paslaptingas ilgesys, nostalgija, o gal nesąmoningai ar sąmoningai suvokiama skola Lietuvai ir protėviams verčia nerimti, nepasiduoti kosmopolitinei unifikacijai?
Daiva Tamošaitytė. J. Švedo vizija „Globalios Lietuvos“ kontekste
Įvairias eklektines formas, kuriomis siekiama išorinių efektų, kuria labai didelė pasaulio muzikantų masė. O elitines formas gali kurti tik labai talentingi žmonės, suvokiantys kultūros vertikalės prasmę.
Monografija „Pranas Tamošaitis. Gyvenimas ir veikla”
Prano Tamošaičio reikšmė Lietuvos kultūrai yra ne tik kaip pirmojo birbynės virtuozo, iškėlusio šį liaudies instrumentą į profesionalizmo aukštumas ir tarptautinį pripažinimą, bet ypač kaip ryškios asmenybės mūsų kultūros baruose. (Prof. Saulius Sondeckis)
Tirpstančio vardo ieškojimas. Liudviko Giedraičio interviu su kultūrologe Daiva Tamošaityte
Tapatybė, arba tapatumas, – pirmiausia psichologinė, paskui politinė sąvoka. Žmogus, be abejo, turi su kažkuo tapatintis: su tėvyne, tauta, šeima…
Jaučiuosi kaip avilio motinėlė, kurio bitės išsilaksto. Rašytoją Daivą Tamošaitytę kalbina Birutė Jonuškaitė
Perskaičius Tavo biografiją, susidaro įspūdis, kad esi žmogus orkestras, puikiai išmanantis ne vieną kultūros sritį. Kaip Tau atrodo, kiek Tave paveikė Tavo garsių tėvų aplinka, jų muzikinė ir kultūrinė veikla? Ar apskritai buvo sunku, o gal kaip tik patogu bûti Tamošaityte?
Daiva Tamošaitytė. Ar reikalingos mums tautinės tapatybės paieškos?
Dar neseniai kolektyvinė monografija „Lietuvių tautos tapatybė: tarp realybės ir utopijos“ buvo perkamiausių knygų dešimtuko aštuntoje vietoje, vadinasi, tema yra savalaikė ir aktuali.